Su Arıtma Cihazı Filtresi Nasıl Değiştirilir ?

Su Arıtma Cihazı Filtresi Nasıl Değiştirilir ?

Merhaba su arıtma filtresi okurlarımız. Bugün sizler için su arıtma cihazı filtresi nasıl değiştirilir bunun hakkında bilgi vermek istiyoruz. Kapalı kasa su arıtma cihazları olsun açık kasa su arıtma cihazları olsun hepsi fabrikadan 5 aşamalı olarak üretilmektedir.Ve bu 5 aşamanın içerisinde de bazı filtreler bulunmaktadır.Bunları sıralamak gerekirse;

1 Mikron Sediment Filtre; İlk giriş filtresidir.Ana şebekden hat aldığınız hortum aracılığıyla bu filtrenin girişine takılır.İlk pis suyu karşılayan filtredir diyebiliriz.Suyun içerisinde bulunan tortu,pas ve katı metallerin tutulmasında ve yok edilmesinde etkendir.İlk olarak belirttiğimiz gibi 1 mikron veya 5 mikron sediment filtreyi takmamız gerekmektedir.

Block Karbon Filtre; Sediment filtreden sonra takılan filtredir.Cihazın ikinci aşamasıdır.Bu filtrenin görevi ise sediment filtreden çıkan suyun içerisinde bulunan kireç vb maddelerin yok edilmesini sağlamaktadır.

Gac Karbon Filtre; Block karbondan sonra takılır ve cihazın üçüncü aşamasıdır.Bu filtrenin görevi ise suyun içerisinde bulunan özellikle belediyenin suya katmış olduğu kloru kendi bünyesinde yok etmektedir.Gac karbon filtre bundan dolayı görevi büyüktür diyebiliriz.

Yukarıda ki filtreler cihazın ilk giriş filtreleridir.Bu filtrelerin kaliteli olanların ortalama ömrü 6 ile 8 aydır.Mutlaka bu filtrelerin zamanı geldiğinde değiştirilmesi gerekmektedir.Aksi taktirde bu filtreler değişim yapılmadı zaman hem su arıtılmaz hemde bu üç filtreden sonra ki filtreler zarar görür.

Membran Filtre;Cihazın 4 aşamasıdır.Bu filtre cihazın beyni olup reverse osmosis sistemini gerçekleştiren filtredir.Yukarıda belirttiğim gibi ilk 3 filtre değiştirilmez ise membranın ömrü normalde 24 ile 28 ay arasındadır.Ama değişim olmazsa alttaki filtrelerin bu ömür çok kısalmaktadır 1 seneye kadar düşmektedir.Membran filtrenin önemini inşallah yakın bir zaman detaylı olarak sizlere buradan yine anlatmaya çalışacağız.

Son Post Karbon Tatlandırıcı Filtre; Cihazın son aşamasıdır.Görevi ise bu filtrenin içerisinde hindistan cevizinin kabuğunun tozları bulunmaktadır.Suya tat vermek amacıyla kullanılmaktadır.Membrandan sonra takılmaktadır.Kullanım ömrü ise 12 ile 14 ay arasında değişmektedir.

Eğer sizlerde yukarıda belirtilen su arıtma filtrelerini satın almak isterseniz aşağıda ki linke tıklayarak kaliteli su arıtma filtrelerini satın alabilirsiniz.

Su Arıtma Filtresi Satın Almak İçin Tıklayınız…

Bir cevap yazın

Su Arıtma Cihazı Satın Almak İçin Tıklayınız...